23.05.2014 Kolorowe stragany kusiły różnościami podczas IX Jarmarku Artystycznego w Głownie

Dla ducha i dla ciała

Nowością na jarmarku był „wiejski stół” kucharki Jolanty Łopaty z gminy Kocierzew Południowy, która przyjechała z własnymi wędlinami, ciastem i pierogami.– Lubuję się w kuchni regionalnej. Mam tutaj na przykład suchą kiełbasę, jaką dawniej robiono u nas na wsi – opowiadała, zachęcając do degustacji.

W gronie stałych wystawców pojawiła się Pracownia „Sizalowy Świat Baśni i Bajek” z Łodzi, która obok ozdób z sizalu zaproponowała głownianom pokaz wyplatania kapeluszy ze sznurka. Z kolei Katarzyna Jaśkiewicz z Aleksandrowa Łódzkiego wystawiła na jarmarku anioły z masy solnej, maskotki i biżuterię z nici lnianych. Pani Katarzyna razem z mężem Jackiem prowadzi pracownię renowacji mebli, a rękodziełem zajmuje się sporadycznie.

Artystka Urszula Wodnicka przyjechała do Głowna z Łodzi po raz drugi i zaprezentowała swoje obrazy oraz efektowne wycinanki, a także broszki i korale.
Według zgłoszeń, artystów i rękodzielników, którzy zapowiedzieli swój udział w jarmarku, miało być blisko 40. Prawdopodobnie niektórzy zrezygnowali z przyjazdu do Głowna wystraszeni ulewnym deszczem, jaki nad regionem padał w sobotę do południa. Jednak mimo niepewnych prognoz co do niedzieli, to okazała się ona dniem słonecznym, wprost wymarzonym na organizację plenerowych imprez.

Wydawca portalu Łowiczanin.info nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy zamieszczane przez użytkowników. Autorzy komentarzy naruszających prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania takich komentarzy.

Copyright © -1 Oficyna wydawnicza Nowy Łowiczanin s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>